Samsung představil digitálního asistenta, Bixby přijde s modelem Galaxy S8

Nový asistent sice přichází se zpožděním za konkurencí, ale podle Samsungu nabídne širší funkce a přívětivější interakci než obdobné služby jiných výrobců. Časem by se měl Bixby objevit i v dalších zařízeních z dílny korejského obra.

Samsung představil digitálního asistenta, Bixby přijde s modelem Galaxy S8Společnost Samsung je dalším výrobcem, který zákazníkům nabídne vlastního digitálního asistenta. Jmenuje se Bixby a objeví se v novém vlajkovém modelu Galaxy S8, jež bude představen koncem tohoto měsíce.

Na rozdíl od jiných asistentů se bude Bixby aktivovat speciálním tlačítkem na boku telefonu a ne hlasovým povelem, na který jsou uživatelé zvyklí z používání Siri, Cortany nebo Alexy. A to není jediný rozdíl.

Pozdní start, ale lepší funkce

Tím hlavním rozdílem oproti konkurenci je, že Samsung přichází se svým asistentem pozdě a bude mít co dohánět, zejména pokud jde o „zkušenosti“ získané roky aktivního provozu.

To však výrobce nijak neodrazuje a naopak slibuje, že Bixby nabídne funkce, které konkurenční asistenti postrádají včetně hlubokého provázání s každou kompatibilní aplikací.

Bixby by měl na základě povelů zvládnout provádět prakticky jakýkoliv úkon, který aplikace nabízí, a to včetně nahrazení dotykových vstupů. Uživatelé budou moci kombinovat hlasové a dotykové ovládání podle toho, co jim bude vyhovovat.

Samsung dále uvedl, že Bixby bude dost „chytrý“ na to, aby zpracoval i zmatené povely a případně požádal uživatele o více informací. To má podle výrobce vést k přirozenější interakci a snadnějšímu používání.

Bixby nebude v telefonu sám

Telefony to však nekončí a Samsung chce Bixbyho časem dostat do co největšího počtu svých produktů včetně televizí a zařízení v rámci internetu věcí. O tom, zda bude v tomto ohledu úspěšný, však spekulujme až po Bixbyho debutu v modelu Galaxy S8.

Ostatně, v případě nového telefonu bude zajímavé sledovat, jak si Bixby poradí s tím, že bude mít „spolubydlícího“ – nativní součástí nové verze Androidu by totiž měl být Google Assistant a uživatel si tak bude moci vybrat hned ze dvou virtuálních pomocníků.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Romolo Tavani - Fotolia.com

Komentáře