Samsung pozastavuje prodej Galaxy Note 7 kvůli vadným bateriím

Důvodem je několik desítek případů samovznícení baterie, ke kterým došlo po celém světě. Samsung jedná se svými dodavateli a vyzývá uživatele těchto telefonů, aby kontaktovali jeho zákaznická centra.

Samsung pozastavuje prodej Galaxy Note 7 kvůli vadným bateriímSpolečnost Samsung pozastavila prodej nového chytrého telefonu Galaxy Note 7 kvůli závadě baterií, u kterých docházelo k samovolnému vznícení. Firma k 1. 9. 2016 evidovala 35 takových případů po celém světě.

Samsung uvedl, že v současné době provádí společně se svými dodavateli pečlivé kontroly, aby se zamezilo dalšímu šíření vadných baterií napříč trhem. Prodej nového telefonu, který byl sotva uveden na trh, se tak pozdrží zřejmě o několik týdnů.

V České republice byl Galaxy Note 7 zatím k dispozici formou předobjednávky, ale určitý počet kusů už se dostal k uživatelům. Ty teď Samsung vyzývá, aby kontaktovali jeho zákaznické centrum, kde jim budou poskytnuty bližší informace a případně nabídnuta možnost výměny telefonu za nezávadný.

Zdroj: Samsung

Úvodní foto: Samsung

Komentáře