Samsung očekává za první kvartál roku 2015 propad obratu o 12 %

Provozní zisk se má propadnout ještě znatelněji, konkrétně o 30 %. Samsung v současnosti prohrává boj s Applem v segmentu chytrých telefonů a s nadějí vzhlíží k šesté generaci řady Galaxy.

Samsung očekává za první kvartál roku 2015 propad obratu o 12 %Společnost Samsung Electronics očekává meziroční propad hospodářských výsledků za první kvartál roku 2015. Provozní zisk má poklesnout o 30 % na 5,9 bilionu wonů (přibližně 137 miliard korun) a příjmy se mají snížit o 12 % na 47 bilionů wonů (přibližně 1 bilion korun).

Pokud se tato očekávání naplní (konečnou kvartální zprávu Samsung vydá na konci měsíce), půjde již šestý po sobě jdoucí kvartál, ve kterém si Samsung pohorší. Hlavním důvodem je boj s Applem o pozici světového lídra na poli chytrých telefonů, kde Samsung v momentálně tahá za kratší konec.

Apple na koni a naděje v podobě Galaxy S6

V posledním kvartálu 2014 byl Samsung sesazen z trůnu, když prodal pouze 73 milionů chytrých telefonů, zatímco Apple bezmála 75 milionů. Tento výsledek podle analytiků souvisí mimo jiné s tím, že šestá generace iPhonu nabízí oproti svým předchůdkyním větší displeje.

Svou roli může hrát debut Applu na poli nositelné elektroniky, hodinky Apple Watch. Apple díky nim nabídne rozšířený ekosystém osobních zařízení a očekává se, že i v segmentu chytrých hodinek sesadí Samsung z první pozice.

Pro Samsung teď bude klíčové, jak si povede jeho vlastní nová vlajková loď,model Galaxy S6. Z designu nové generace řady Galaxy je vidět, že se Samsung snaží přiblížit Applu, například použitím kovu a skla místo dřívějšího plastu.

„Šestka“ se pokusí zaujmout i modelem Edge se zakřiveným okrajem displeje. Recenze modelů z nové generace řady Galaxy jsou pozitivní, ale na reakci spotřebitelů si musíme počkat.

Zdroj: IDG News Service, ChannelWorld
Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře