Samsung kupuje LoopPay, alternativu k platebnímu systému Apple Pay

Americký startup vyvíjí řešení, které potřebuje kromě aplikace ke smartphonům další hardware. Mohl by však být součástí telefonů Samsung.

Samsung kupuje LoopPay, alternativu k platebnímu systému Apple PaySamsung Electronics koupil americkou společnost LoopPay, která vyvíjí systém pro mobilní platby.

LoopPay produkuje malá přídavná zařízení pro smartphony, která dokážou ve spojení s mobilní aplikací přenášet informace o platební kartě.

Když uživatel podrží zařízení několik centimetrů od tradiční čtečky magnetických pásků, informace jsou do ní odeslány bezdrátově.

Technologie Magnetic Secure Transmission (MST) vytváří magnetická pole, která simulují ta generovaná magnetickými pásky. Přeměňují tak karetní čtečky na bezkontaktní platební zařízení bez nutnosti dalších úprav.

Přístup se liší od NFC řešení užívané systémem Apple Pay, který vyžaduje, aby prodejci používali bezkontaktní platební terminály, jež umějí přijímat NFC signál.

LoopPay tvrdí, že jeho systém dokáže pracovat u 90 % POS terminálů v USA, čímž by Samsung mohl získat konkurenční výhodu.

Tisková mluvčí Samsungu uvedla, že NFC je zatím dostupné u méně než 10 % amerických retailerů.

Na druhou stranu, pokud Samsung nepřinese inovaci svých smartphonů. Budou uživatelé potřebovat speciálné hardwarové rozšíření LoopPay, které by bylo k telefonu připojeno např. skrze kryt.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Samsung

Komentáře