Samsung kupuje Harman, za výrobce audio elektroniky zaplatí 8 miliard dolarů

Velká akvizice má Samsungu otevřít dveře do nového segmentu, konkrétně automobilového průmyslu. Palubní systémy od Harmanu chce využít jako základ pro budování nových řešení. Harman bude přinejmenším zpočátku fungovat jako nezávislá dceřiná společnost, zachová si i současné vedení.

Samsung kupuje Harman, za výrobce audio elektroniky zaplatí 8 miliard dolarůSamsung se chce stát hráčem v oblasti připojených aut, k čemuž mu má dopomoci akvizice společnosti Harman. Za tohoto výrobce audio produktů, který disponuje mimo jiné silnou pozicí v segmentu palubních zábavních systémů, Samsung zaplatí 8 miliard dolarů.

Akvizici lze vnímat jako součást strategie Samsungu expandovat mimo svou tradiční oblast chytrých telefonů. Ale zatímco v předchozích případech Samsung nakupoval spíše aby rozšířil vlastnosti svých dosavadních produktů, nyní jde o zcela nový trh.

Harman se sice proslavil především svými sluchátky, reproduktory nebo domácími hi-fi systémy, ale většina jeho příjmů pochází z výroby audio elektroniky a komponentů pro průmyslový sektor. Samsung chce v budoucnu využít systémy od Harmanu jako základ pro nová řešení v automobilovém segmentu.

Korejský obr se sice nechystá vyrábět vlastní auta, ale o to větší má zájem stát se dodavatelem celé škály vestavěných systémů včetně například bezpečnosti. Automobily by tak mohly představovat velkou příležitost pro jeho mobilní platformu Samsung Knox.

Harman by měl v dohledné době fungovat prakticky stejně jako doposud. Coby samostatnou dceřinou firmu jej i nadále povede CEO Dinesh Paliwal společně se zbytkem současného vedení a firma bude vyrábět tytéž produkty v týchž továrnách.

Akvizice by měla být podle Samsungu dokončena někdy v polovině roku 2017.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Samsung, Harman

Komentáře