Samsung hlásí rekordní výsledky svého čipového byznysu

Konečné výsledky za první kvartál sice výrobce zveřejní až koncem měsíce, ale již nyní jsou známa čísla týkající se divize vyrábějící čipy. Ta výrazně překonala očekávání.

Samsung hlásí rekordní výsledky svého čipového byznysuSpolečnost Samsung Electronics má za sebou velmi úspěšný kvartál v oblasti čipů. Příslušná divize vykázala v prvním čtvrtletí obrat ve výši 44 miliard dolarů a zisk 8,8 miliardy dolarů, což výrazně překonalo očekávání.

Detailní výsledky za první kvartál představí Samsung až na konci tohoto měsíce, ale na základě rekordních výsledků čipové divize někteří analytici očekávají nejlepší výsledky za několik posledních let.

Na konkrétní čísla (zejména na ta z klíčového segmentu chytrých telefonů) si sice budeme muset počkat, ale již nyní lze říci, že Samsung vstoupil do nového roku pozitivně. Zejména, když si připomeneme patálie z druhého pololetí roku 2016.

Samsung musel řešit „výbušný“ případ telefonu Note 7, u kterého docházelo k samovolnému vznícení baterie a pod výrobcem, který dlouhodobě vévodil trhu chytrých telefonů, se začal výrazně otřásat trůn .

Uplynulo několik měsíců a zdá se, že se Samsung oklepal. Na trh míří nová vlajková loď Galaxy S8 a vypadá to, že se vrátí i samotný „prokletý“ Note 7, repasovaný a vybavený novou, bezpečnou baterií. Vliv těchto novinek se však ukáže až ve výsledcích za druhý kvartál.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře