Samsung hlásí rekordní výsledky, pomohly vysoké ceny pamětí

Obrat společnosti vyrostl ve třetím čtvrtletí o bezmála 30 %, provozní zisk se ztrojnásobil. Samsung za to vděčí především situaci na globálním trhu pamětí. To, co řadě výrobců způsobuje vrásky, Samsung naopak označuje za „supercyklus“.

Samsung hlásí rekordní výsledky, pomohly vysoké ceny pamětíSpolečnost Samsung oznámila výsledky svého hospodaření za třetí kvartál 2017, ve kterém dosáhla obratu ve výši 55,47 miliardy dolarů a provozního zisku ve výši 12,98 miliardy dolarů. V obou případech se jedná o výrazný meziroční nárůst.

Situace na trhu pamětí, kde vysoká poptávka naráží na nízkou nabídku, přidělává většině hráčů na poli IT hluboké vrásky. Samsung, který je předním výrobcem těchto komponentů, se na celou záležitost pochopitelně dívá trochu jinak.

Jeho paměťová divize totiž díky vysokým cenám vykázala rekordní zisk a Samsung celý stav označuje za „supercyklus“. Aby ne, chce se dodat. Ceny DRAM a NAND pamětí zůstávají vysoké a Samsung se proto může těšit z výrazně vyšších marží.

Ve třetím kvartálu se však dařilo i ostatním divizím výrobce. Mobilní byznys například hlásí silné výsledky a překonání hranice 4 milionů prodaných vlajkových lodí Galaxy Note 8. Úspěšně rostly také výsledky prodeje OLED displejů.

Zdroj: Samsung, IDG News Service
Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře