Samsung Galaxy SIII ožívá v nové verzi Neo

Jedna z dřívějších vlajkových lodí Samsungu - smartphone Galaxy SIII omladil a získal větší výkon. Nová verze s označením Neo je k dispozici za lákavou cenu.

Samsung Galaxy SIII ožívá v nové verzi Neo

Samsung na začátku srpna uvede na český trh chytrý telefon Samsung Galaxy SIII Neo v modrém provedení, který je vylepšeným modelem oblíbené řady Galaxy SIII.

Oproti svému staršímu předchůdci pracuje s nejnovějším operačním systémem Android 4.4 (KitKat) a společně s kapacitou paměti RAM 1,5 GB a čtyřjádrovým procesorem o taktu 1,4 GHz.

Ve své výbavě si zachovává možnosti ovládání hlasem (S Voice) a pohyby nebo přenos dat mezi přístroji pouhým přiblížením k druhému telefonu (S Beam). Samozřejmostí je také podpora technologie NFC.

Samsung Galaxy SIII Neo je vybavený Super AMOLED displejem o úhlopříčce 4,8 palce. Součástí je také zadní fotoaparát s  rozlišením 8 Mpix, který je podle Samsungu vybavený závěrkou s nulovým zpožděním, což má umožnit snadněji zachycovat pohybující se objekty.

Díky funkci Burst shot zachytí sérii dvaceti po sobě jdoucích snímků a funkce Best photo vybere nejlepší z osmi zachycených fotografií. Přední fotoaparát má rozlišením 1,9 Mpix a nabízí funkce jako mechanismus rozpoznávání tváře či natáčení videa v HD rozlišení.

Vybrané funkce:

  • Smart stay: Přední kamera telefonu sleduje oči a telefon automaticky ponechá jas displeje neztlumený při používání aplikací nebo brouzdání po internetu.
  • Přímé volání: Pokud někomu píšete zprávu a během psaní se rozhodnete, že dotyčnému raději zavoláte, stačí přiložit telefon k uchu a funkce automaticky vytočí dané číslo.
  • Inteligentní upozornění: Kontrola zmeškaných zpráv nebo hovorů uchopením telefonu po delší nečinnosti do ruky. V případě, že začne vibrovat, upozorňuje na vše, co jste zmeškali.
  • S Beam: Sdílení souborů přiblížením k dalšímu telefonu s aktivovanou funkcí S Beam.
  • AllShare Cast: Uživatelé mohou bezdrátově připojit svůj Samsung Galaxy S III Neo k televizoru a přenést obsah chytrého telefonu na větší obrazovku.
  • AllShare Play: Sdílení jakýchkoli souborů mezi Galaxy S III Neo a tabletem, PC nebo televizorem.
  • Pop up play: Kdekoli na obrazovce telefonu lze přehrávat video a zároveň spouštět jiné úkoly.

 

Technické specifikace pro Samsung Galaxy SIII Neo:

Sítě

EDGE Quad / UMTS Quad

HSPA+21Mbps

Displej

4.8” HD (720x1280) HD super AMOLED

Procesor

Čtyřjádrový procesor s taktem 1,4 GHz

Operační systém

Android 4.4 (KitKat)

Fotoaparát

Hlavní (zadní): 8 Mpix AF s bleskem BSI

Vedlejší (přední): 1,9 Mpix BSI

Funkce fotoaparátu

Burst shot, Best photo

Video

1080 p Nahrávání/Přehrávání

Konektivita

WiFi (a/b/g/n), WiFi Direct, GPS/GLONASS, BT 4.0 (LE)

Senzory

Akcelerometr, digitální kompas, gyrosnímač, senzor přiblížení, RGB svítilna, NFC

Paměť

1,5 GB RAM + 16 GB flash

Slot na microSD (až na 64 GB)

Rozměry

136,6 x 70,6 x 8,6 mm; 132 g

Baterie

2 100 mAh

 Zdroj: Samsung
Galerie

Úvodní foto: Samsung

Komentáře