Samsung Galaxy Note 7 definitivně končí

Kauza explodujících baterií potopila vlajkovou loď řady Galaxy Note. Výrobce vyzval všechny majitele tohoto zařízení, aby je vypnuli a využili nabízené formy kompenzace.

Samsung Galaxy Note 7 definitivně končíMůžete vytvořit ten nejlepší phablet na světě, ale když mu exploduje baterie, vše je marné. Samsung oznámil, že model Galaxy Note 7, který poslední dobou plnil stránky IT portálů kvůli vadným akumulátorům, končí.

V zájmu bezpečnosti našich zákazníků jsme zastavili prodeje a výměnu telefonů Galaxy Note7 a zároveň jsme se rozhodli definitivně ukončit jejich výrobu,“ uvedl ve stanovisku české pobočky společnosti její PR manažer Ondřej Koubek.

Česká pobočka momentálně ve spolupráci s partnery chystá výměnný program. Zákazníci si budou po vrácení Galaxy Note 7 moci vybrat chytrý telefon Galaxy S7 nebo S7 egde s tím, že jim Samsung doplatí rozdíl v ceně, případně si mohou nechat pouze vrátit peníze.

Samsung původně nabízel zákazníkům výměnu potenciálně závadného zařízení za bezpečné. V nejnovější výzvě však firma žádá všechny uživatele – včetně těch, kteří obdrželi nové zařízení – aby svůj Note 7 vypnuli a využili některou formu kompenzace.

Uvedení phabletu, který představoval vlajkovou loď řady Galaxy Note a nabízel úctyhodnou hardwarovou výbavu, tak končí velkým nezdarem, na který se bude Samsung snažit co nejdříve zapomenout... a hlavně se bude snažit, aby zapomněli zákazníci.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Samsung

Komentáře