Samsung chystá systém Tizen RT pro internet věcí

Upravená verze operačního systému Tizen má Samsungu otevřít cestu do širší domácnosti. Zatímco nyní Tizen pohání chytrá osobní zařízení a televize, v budoucnu se má objevit v domácích spotřebičích a nabídnout ucelenou platformu pro internet věcí.

Samsung chystá systém Tizen RT pro internet věcíSpolečnost Samsung má své plány v oblasti internetu věcí. Ambicí výrobce je dostat operační systém Tizen – přesněji řečeno jeho speciální verzi Tizen RT – do domácích spotřebičů, robotů a dalších zařízení, a rozšířit tak svůj ekosystém za hranice segmentu osobních zařízení.

Tizen RT má představovat zeštíhlenou verzi současného systému, který pohání chytré televize, chytré hodinky a další zařízení z dílny Samsungu. Korejský obr chtěl se svým systémem konkurovat všudypřítomnému Androidu.

To se nepodařilo, přinejmenším ne v globálním měřítku. Samotný Samsung ve řadě svých zařízení používá Windows a Android, ale Tizen zůstává důležitou součástí jeho portfolia a výrobce nad ním rozhodně neláme hůl.

Výhodou Tizenu oproti dalším systémům, které si také brousí zuby na internet věcí, se má stát snadné portování aplikací z Androidu. Samsung také pracuje na tom, aby spolu jednotlivá zařízení dokázala efektivně komunikovat.

To je prvek, který v portfoliu výrobce dříve chyběl, a Samsung se stával terčem kritiky ze strany uživatelů, kteří mu dávali za příklad jeho úhlavního nepřítele – Apple. Ten sice také staví své portfolio na třech operačních systémech, ty však disponují hladkou kompatibilitou a působí jednotně.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © bakhtiarzein - Fotolia.com

Komentáře