Samsung čeká, že prodá přes 70 milionů nejnovějších telefonů Galaxy

Samsung po prvním týdnu prodeje označuje výsledky za „působivé" a očekává pokoření 70milionového milníku. Toho dosáhl u třetí a čtvrté generace řady Galaxy, zatímco pátá skočila daleko za očekáváním.

Samsung čeká, že prodá přes 70 milionů nejnovějších telefonů GalaxyNejnověší generace telefonů Samsung Galaxy má za sebou první týden na pultech obchodů. Zatímco konkurenční Apple se po uvedení nejnovějšího iPhonu chlubil konkrétními čísly, Samsung je poněkud konzervativnější. Výsledky prodeje za první týden pouze označil za „působivé“.

Korejský obr očekává, že modely Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge dohromady překonají hranici 70 milionů prodaných kusů. To by byl podobný výsledek jako u modelů Galaxy S3 a Galaxy S4. Naopak u předposledního modelu Galaxy S5 se Samsungu nedařilo a výsledky prodeje skončily 40 % pod očekáváním.

Samsung používá model Galaxy S6 Edge s jeho zaoblenými hranami displeje jako určitou formu bonusu. Údajně pro tento model dokonce existuje kvóta: operátoři dostanou k prodeji pět modelů S6 Edge na každých deset standardních S6.

Podle některých zpráv se počet předobjednávek obou modelů blížil 20 milionům a někteří prodejci měli vyprodáno hned první den.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Samsung

Komentáře