Samsung a Philips jsou mezi společnostmi podezíranými EU z kartelu

Evropské instituce vyšetřují řadu společností kvůli podezření z kartelové dohody o on-line prodeji elektroniky. Společnosti Samsung a Philips potvrdily, že se vyšetřování týká i jich.

Samsung a Philips jsou mezi společnostmi podezíranými EU z karteluVyšetřovací orgány Evropské komise (EK) minulý týden podnikly „razie“ ve společnostech podezíraných z kartelové dohody týkající se on-line prodeje elektroniky. Firmy Samsung, Philips a e-tailer Media-Saturn potvrdily, že jsou mezi vyšetřovanými. Neohlášené inspekce se konaly během minulého úterý v několika zemích EU.

Komise má důvodná podezření, že společnosti, jichž se vyšetřování týká, mohly zavést záměrná omezení on-line prodeje elektroniky a malých domácích spotřebičů,“ uvedla EK v tiskové zprávě. Existuje podle ní možnost, že dotyčné společnosti porušily unijní protikartelová pravidla.

Nikdo nechce být konkrétní

Komise dále uvedla, že pokud byla omezení skutečně zavedena, mohla způsobit vyšší konečné ceny produktů nebo jejich nedostupnost v určitých prodejních kanálech.

Konkrétní podobu těchto omezení však nespecifikovala. Komise rovněž odmítla uvést, jakých společností se vyšetřování týká, údajně vzhledem k tomu, že se nachází v počáteční fázi.

Některé firmy však svou roli v kauze potvrdily z vlastní iniciativy. Samsung, Philips a e-tailer Media-Saturn v tomto směru v pátek zveřejnily tisková prohlášení. Odmítly však vyšetřování jakkoliv dále komentovat.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Mopic - Fotolia.com

Komentáře