Salesforce zažil rekordní čtvrtletí, tržby mu meziročně vzrostly o čtvrtinu

Společnost během prvních tří měsíců letošního roku utržila bezmála 6 miliard dolarů. Provozní cash flow zase meziročně vyrostl o 74 %.

Salesforce zažil rekordní čtvrtletí, tržby mu meziročně vzrostly o čtvrtinuSpolečnost Salesforce zveřejnila výsledky svého hospodaření v prvním čtvrtletí 2021. Z nich vyplývá, že se firmě, stejně jako celé oblasti e-commerce, v uplynulém čtvrtroce dařilo.

Celkové výnosy dosáhly za sledované období hodnoty 5,96 miliardy dolarů, což představuje meziroční růst o 23 %. Provozní cash flow s hodnotou 3,23 miliardy dolarů za první čtvrtletí zase vypovídá o meziročním růstu o úctyhodných 74 %.

Salesforce doplňuje, že aktuálně nasmlouvané závazky meziročně stouply o 23 % a činí přibližně 17,8 miliardy dolarů. „Zažili jsme nejlepší první kvartál v naší historii,“ komentuje výsledky CEO společnosti Marc Benioff.

Jsme přesvědčení, že naše platforma Customer 360 je na cestě stát se pro firmy nejrelevantnější technologií na cestě z pandemie,“ dodal Benioff s tím, že tržby Salesforcu by ve fiskálním roce 2026 mohly překonat hranici 50 miliard dolarů.

Zdroj: Salesforce

Úvodní foto: Foto: © Tomislav - Fotolia.com

Komentáře