Salesforce vykázalo ve třetím kvartálu silný růst obratu a návrat do černých čísel

Výrobce podnikového softwaru si ve třetím čtvrtletí meziročně polepšil o 25 % na 2,68 miliardy dolarů. Zároveň více než vyrovnal loňskou ztrátu a dosáhl disku ve výši 51,4 milionu dolarů. Podle analytiků může za své výsledky vděčit především své globální partnerské síti.

Salesforce vykázalo ve třetím kvartálu silný růst obratu a návrat do černých číselSpolečnost Salesforce oznámila výsledky svého hospodaření za kvartál, který skončil ke 31. 10. 2017. Ve sledovaném období firma zaznamenala silný meziroční nárůst obratu o 25 % na 2,68 miliardy dolarů.

Odložené příjmy za třetí kvartál, což je ukazatel, který je více než relevantní v kontextu firem poskytujících služby formou předplatného, pak vyrostly o 26 % na 4,39 miliardy dolarů.

Během posledního čtvrtletí dosáhlo Salesforce také výrazně lepšího čistého výsledku. Zatímco před rokem skončilo hospodaření ve ztrátě 37,3 milionu dolarů, za letošní kvartálu firma hlásí zisk ve výši 51,4 milionu dolarů.

CEO společnosti Marc Benioff se netajil nadšením a k výsledkům uvedl, že je Salesforce na nejlepší cestě dosáhnout ročního obratu 20 miliard dolarů nejrychleji ze všech výrobců podnikového softwaru v dějinách.

Podle některých analytiků, například Kelsey Masonové z Technology Business Research, vděčí Salesforce za svůj úspěch především partnerům. Globální partnerská síť společnosti se ve sledovaném období postarala o polovinu všech příjmů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře