Salesforce pokračuje v nákupech, za téměř 28 miliard dolarů převezme Slack

Salesforce věří v budoucnost digitální práce. Díky akvizici Slacku bude moci nabízet podnikům sjednocenou platformu k vzájemnému propojení jejich zaměstnanců, klientů a partnerů a aplikací, které používají.

Salesforce pokračuje v nákupech, za téměř 28 miliard dolarů převezme SlackSpolečnost Salesforce oznámila, že uzavřela dohodu o koupi komunikační platformy Slack. Cena transakce se má vyšplhat na 27,7 miliard dolarů s tím, že většinu ceny firma akcionářům Slacku vyplatí přímo, malou část dostanou ve formě akcií.

Softwarový gigant Salesforce má v plánu propojit Slack se svým systémem Salesforce Customer 360, čímž by měl být schopný firmám nabídnout komplexnější řešení pro jejich fungování a komunikaci.

Jedná se o dosud největší akvizici v historii Salesforcu. Vloni společnost převzala například softwarovou firmu Tableau nebo společnost ClickSoftware, jež poskytuje automatizovaná mobilní řešení pro správu pracovní síly a optimalizaci služeb.

Transakci schválila představenstva obou firem. Pokud ji potvrdí i akcionáři a antimonopolní úřady, obchod by mohl být finalizován v druhé polovině roku 2021.

Zdroj: Salesforce

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře