Salesforce láká partnery na nový program AppExchange a chce do nich investovat

Společnost nahradila dosavadní program ISV Partner Program novou platformou s názvem AppExchange, která má usnadnit vývoj a prodej aplikací v rámci Salesforce Platform. Současně uvolnila částku 100 milionů dolarů na investice do slibných projektů.

Salesforce láká partnery na nový program AppExchange a chce do nich investovatSpolečnost Salesforce oznámila spuštění nového partnerského programu AppExchange, který nahradí současný ISV Partner Program. Cílem změny je pomoci nezávislým vývojářům s rychlejší tvorbou, prodejem a propagací aplikací skrze tržiště Salesforce.

Tržiště již nyní nabízí přes tři tisíce řešení určených pro prodej, marketing a poskytování služeb, Salesforce jich však chce očividně nabízet více. Markantní změnou, která by měla nalákat nové partnery, je snížení provize – Salesforce si nyní strhne 15 % oproti dřívějším 25 %.

Platforma bude partnerům nabízet nástroje, které jim pomohou na cestě od nápadu k hotové aplikaci. Prostředí Salesforce DX má umožnit vývoj aplikací v libovolném jazyce a poskytne vývojářům široké možnosti integrace, propojení platebních systémů a další výhody.

Spuštění nového programu přichází ve stejné chvíli, kdy investiční fond Salesforce Ventures uvolnil 100 milionů dolarů pro investice do firem, které vyvíjejí „inteligentní a transformativní“ aplikace v rámci platformy Salesforce.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © maxkabakov - Fotolia.com

Komentáře