Salesforce kupuje Datoramu a její inteligentní marketingovou platformu

Akvizice v údajné hodnotě přes 800 milionů dolarů přinese Salesforce analytickou marketingovou platformu s prvky umělé inteligence, která dokáže posbírat a zpracovat data napříč vzájemně oddělenými prostředími.

Salesforce kupuje Datoramu a její inteligentní marketingovou platformuSpolečnost Salesforce oznámila, že podepsala dohodu o převzetí firmy Datorama a její cloudové marketingové platformy postavené na umělé inteligenci. Finanční podmínky akvizice nebyly oficiálně zveřejněny, údajně však přesáhly 800 milionů dolarů.

Datorama vyvíjí škálovatelnou platformu, která v sobě integruje řadu analytických funkcí, jež mají marketérům přinést ucelený pohled na klíčové ukazatele. Propojení s řešením Salesforce Marketing Cloud se nabízí prakticky samo.

Salesforce dodává, že spojení technologií obou společností pomůže urychlit digitální transformaci podnikových zákazníků. Konkrétní přínos vidí v možnosti posbírat data napříč různými prostředími a systémy.

Oznámení o akvizici přichází jen několik měsíců poté, co Salesforce koupilo společnosti MuleSoft. Tento obchod v hodnotě 6,5 miliard dolarů sledoval podobný záměr – získat integrační řešení schopné „vidět“ do různých prostředí zároveň.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře