Salesforce dosáhlo milníku, jeho kvartální obrat překročil 2,5 miliardy dolarů

Obrat společnosti ve druhém kvartálu vyrostl meziročně o čtvrtinu a dosáhl částky 2,56 miliardy dolarů, což ve výpočtech znamená překonání ročního obratu 10 miliard. CEO společnosti Marc Benioff teď chce dvojnásobek.

Salesforce dosáhlo milníku, jeho kvartální obrat překročil 2,5 miliardy dolarůSpolečnost Salesforce zveřejnila výsledky svého hospodaření za druhý kvartál fiskálního roku 2018, který skončil ke 31. 7. 2017. Ve sledovaném období společnost dosáhla obratu 2,56 miliardy dolarů, což představuje 26% meziroční nárůst.

Tato částka je významná, neboť znamená pokoření desetimiliardové hranice ročního obratu, což neopomněl zdůraznit CEO společnosti Marc Benioff. Ten označil výsledky za „fenomenální“.

Benioff zároveň dodal, že Salesforce je vůbec prvním poskytovatelem podnikového cloudového softwaru, který tento milník překonal. My dodáme, že zřejmě záleží na definici, ale hádat se nebudeme.

Marc Benioff obecně hýřil nadšením a v rozhovorech se vysmál konkurenci v čele se společností Oracle, když řekl, že Salesforce Oracle ve druhém kvartálu „prostě rozsekalo“ a nyní je „výrazně větší“.

Desetimilardový milník navíc Benioffovi nestačí a ihned po jeho překonání začal pokukovat po dvojnásobku, tedy pěti miliardách dolarů za kvartál a dvaceti za rok. Salesforce toho chce dosáhnout pomocí umělé inteligence a dalších moderních technologií.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře