„Safírový“ 5,5palcový iPhone může přijít až v roce 2015

Z důvodu výrobních obtíží se může uvedení nového iPhonu s větší úhlopříčkou 5,5“ posunout až na příští rok.

„Safírový“ 5,5palcový iPhone může přijít až v roce 2015Už několik měsíců se šíří zprávy, že Apple tentokrát uvede dva nové modely – jeden s úhlopříčkou 4,7“ a druhý s úhlopříčkou 5,5“.

Analytik Ming-Chi Kuo se však nyní nechal slyšet, že uvedení většího modelu může být posunuto. Zatímco 4,7“ model bude pravděpodobně uveden na trh letos na podzim, na větší 5,5“ si možná počkáme až do roku 2015.

AppleInsider získal výzkumnou zprávu, kde Kuo předkládá, že se Apple potýká s problémy v oblasti in-cell dotykových panelů a jejich nerovnoměrnému barevnému podání.

Uvedl, že u větších velikostí displeje mohou mít nové in-cell dotykové panely problémy týkající se citlivosti v hraničních oblastech panelu.

Dále Kuo uvedl, že neočekává, že nový 5,5“ safírový přední panel „v blízkém horizontu snadno projde drop testem (na náraz).“ Technické komplikace tak mohou také zvýšit zpoždění.

Safírové sklo má být po diamantu druhým nejtvrdším materiálem na Zemi. Ukazuje to je odolnost proti poškrábání, otázkou je však, jak si povede při pádech na hranu.

Očekává se, že až bude 5,5“ iPhone uveden, jeho cena bude zhruba o 100 dolarů vyšší než u 4,7“ modelu.

Zdroj: IDG News Service, Apple Insider
Úvodní foto: Marques Brownlee -MKBHD (YouTube)

Komentáře