Safetica Technologies získala 1,5 milionu dolarů na výzkum a expanzi do zahraničí

Financování se již poněkolikáté zúčastnil zakladatel Centrum.cz Ondřej Tomek, poprvé se přidal i spoluzakladatel slovenského Soitronu Ondrej Smolár.

Safetica Technologies získala 1,5 milionu dolarů na výzkum a expanzi do zahraničíSpolečnost Safetica Technologies, specialista na ochranu proti únikům dat, získala v novém kole financování pod vedením Ondřeje Tomka kombinovanou investici v hodnotě 1,5 milionu dolarů. Nové investice mají za cíl především posílit výzkum a vývoj v oblasti IT bezpečnosti a urychlit expanzi na další zahraniční trhy.

Ondřej Tomek, zakladatel portálu Centrum.cz, do firmy Safetica od roku 2012 investoval již dvakrát. Zcela novým investorem, který se zúčastnil letošního kola, je pak Ondrej Smolár, spoluzakladatel a předseda představenstva slovenské IT společnosti Soitron.

Ondrej Safetice poskytne kromě jiného také cenné know-how letitého manažera a podnikatele z oblasti IT byznysu,“ uvedl Petr Žikeš, ředitel společnosti Safetica Technologies.

Ondřej Tomek ve společnosti po posledním kole financování drží 49,14% podíl a „nováček“ Ondrej Smolár 5,19% podíl. Zakladatel společnosti Jakub Mahdal je majitelem 35,91% podílu a zbylých 9,76 % drží zaměstnanci a drobní investoři.

Zdroj: Safetica Technologies

Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře