Safetica roste a chce expandovat, získala investici od Impulse Capital

Investici ve výši 40 milionů Kč poskytla investiční společnost pod vedením Ondřeje Tomka. Celkově Safetica získala od vlastníků investice přesahující 200 milionů Kč.

Safetica roste a chce expandovat, získala investici od Impulse CapitalSpolečnost Safetica, která se zaměřuje na bezpečnost firemních dat, oznámila, že získala investici ve výši 40 milionů Kč od současných vlastníků pod vedením investiční společnosti Impulse Capital vlastněné Ondřejem Tomkem.

Jedná se již o šesté investiční kolo, celkově tak Safetica získala od vlastníků investice přesahující 200 milionů korun. Peníze jsou určeny primárně na zahraniční expanzi. Firma navíc dle svých slov vykazuje dvouciferný růst.

Daří se nám otevírat nové distribuční kanály a strategická partnerství. Z produktového hlediska plánujeme posílit důraz na ochranu dat v cloudu a zrychlit distribuci směrem k MSP a SaaS” přibližuje nový CEO Safetiky Richard Brulík.

Podle něj společnost dlouhodobě posiluje nejen v Evropě, ale v posledních měsících také v Latinské Americe (například v Brazílii a Kolumbii), v USA, Spojených arabských emirátech, na Novém Zélandu a aktuálně startuje novou spolupráci v Japonsku.

Výrazný růst krizi navzdory

Safetica zároveň uvádí, že se jí daří navzdory ekonomické krizi skokově růst. “Několik obchodních případů se nám posunulo, ale naštěstí jenom minimum z nich bylo zrušeno,“ komentuje Brulík.

Dnes se ty posunuté obchodní případy začínají uzavírat a nové startují rychleji než kdy předtím. Meziročně tak vidíme 60% nárůst oproti roku 2019, a podle aktuálních predikcí bychom se měli dostat přes dvojnásobek obratu za minulý rok,“ popisuje.

Dodává, že loni firma se sedmdesáti zaměstnanci dosáhla na obrat převyšující 100 milionů korun. Celosvětově má společnost dva tisíce zákazníků ve více než padesáti zemích světa.

Zdroj: Safetica
Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře