Safetica během pandemie vyrostla o polovinu, utržila 163 milionů korun

Ani mimořádná situace způsobená covidem-19 nezpomalila růst společnosti. Safetica navíc očekává, že kvůli rostoucímu zájmu o bezpečnost firemních dat bude tento trend pokračovat i v roce 2021.

Safetica během pandemie vyrostla o polovinu, utržila 163 milionů korunBrněnská technologická společnost Safetica oznámila, že v roce 2020 vyrostla o 56 %, což znamená, že její celkový objem prodaných licencí k jejímu softwaru se vyšplhal na rekordních 163 milionů korun.

Firma uvádí, že tento růst se jí podařilo udržet navzdory důsledkům globální pandemie a rozpočtovým škrtům napříč téměř všemi sektory. Investice do prevence před úniky citlivých dat podle společnosti podpořil přechod na home office a s tím spojená obava o bezpečnost citlivých informací.

Safetica svými výsledky za rok 2020 dle svých slov navazuje na svůj dlouhodobý trend stabilního růstu. Společnost navíc očekává pokračování tohoto trendu i v roce 2021. V prvních dvou měsících roku totiž zaznamenala meziroční nárůst o 128 %.

Celkem náš bezpečnostní software využívají klienti na více než 380 tisících zařízení ve více než 120 zemích. I díky tomu na nás lokální protipandemická opatření v jednotlivých státech neměla významnější dopady,“ uvádí CEO Safeticy Richard Brulík.

Safetica se netají ambicí stát se jedním z lídrů na poli bezpečnosti dat. Dlouhodobě se na to připravuje posilováním týmu a chystáním nové SaaS verze, která jí umožní poskytovat firmám zabezpečení přímo z cloudu. Od nového produktu firma očekává další zrychlení růstu.

Zdroj: Safetica

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře