SafeNet se stal oficiálně součástí firmy Gemalto

Společnost oznámila schválení a uzavření akvizice k 8. 1. 2015 a ujistila partnery o pokračování byznysu beze změn.

SafeNet se stal oficiálně součástí firmy GemaltoGemalto, poskytovatel digitálního zabezpečení, oznámil, že po schválení ze strany regulačních a antimonopolních úřadů byla uzavřena akvizice společnosti SafeNet, dodavatele šifrování dat a podnikové autentizace.

Akvizice za 890 milionů dolarů byla poprvé oznámena loni v srpnu. SafeNet bude nyní integrován pod řešení ochrany platebních transakcí, identit a aplikací.

Hlavní prioritou Gemalta je podle oznámení nyní skombinování produktových strategií.

Akvizice SafeNetu nám umožní dále urychlit nasazení silných bezpečnostních řešení v podnikových a cloudových bezpečnostních sektorech. Našeho společné technologické portfolio a obchodní dosah se na trhu digitální bezpečnosti stává bezkonkurenčním,“ uvedl Olivier Piou, CEO společnost Gemalto.

Pro partnery se zatím nic nemění

V oznámení partnerům společnosti uvedly, že všechny produkty SafeNetu budou nadále podporovány Gemaltem. V krátkodobém horizontu se nechystá žádná změna v tom, jak partneři prodávají svým zákazníkům tato řešení, ani v poskytování podpory.

Gemalto se také zavázalo k channel strategii prodeje a k nezavádění změn v partnerském programu SafeNet Cipher Partner Program.

Budete i nadále využívat všechny cenové, marketingové výhody a výhody v podpoře, které jste měli doposud a budete na ně mít nárok také v případě přenastavení klasifikace v novém roce na základě vašich výsledků v roce 2014,“ uvedli v oznámení Phil Saunders, SVP, Identity and data protection global sales, Gemalto, a Laurie Usewicz, VP, identity and data protection global channels, Gemalto.

Gemalto bude v průběhu kvartálu pracovat na tom, aby mohli partneři SafeNetu zařadit do své nabídky také řešení Gemalto. Potřebné informace mají poskytnout obchodní zástupci v daném regionu.

Ondřej Valent v rámci akvizice přešel pod Gemalto a od nového roku stal regional sales managerem pro region střední EMEA, identity and data protection.

Zdroj: Gemalto
Úvodní foto: © Andrea Danti - Fotolia.com

Komentáře