S rozdělením HP skončí jeho partnerský program, obě nové firmy budou mít svůj vlastní

Třináct let starý Partner One se rozštěpí na PartnerFirst pro HP a PartnerReady pro Hewlett Packard Enterprise.

S rozdělením HP skončí jeho partnerský program, obě nové firmy budou mít svůj vlastníSpolečnost Hewlett-Packard se za necelý měsíc rozdělí na dvě samostatné společnosti – HP Inc., která bude nabízet osobní zařízení a tiskárny, a Hewlett-Packard Enterprise, která převezme podniková řešení a služby. Společně s tím dojde i k rozdělení, respektive ukončení partnerského programu Partner One.

PartnerFirst pro osobní zařízení, tiskárny a služby

Společnost HP Inc. bude mít nový program s názvem PartnerFirst, který nabídne čtyři úrovně (Business, Silver, Gold a Platinum) a dvě dráhy (Products a Integration). První dráha bude zaměřena na prodej PC a tiskáren, ale i na mobilitu nebo spravované tiskové služby. Druhá dráha se bude týkat outsourcovaných spravovaných služeb a řešení.

PartnerFirst bude zároveň klást důraz na produktové specializace. Celkový přístup programu má být podle HP zaměřený na prodej, rychlost dodávání na trh a jednoduchost.

PartnerReady pro podniková řešení

Hewlett-Packard Enterprise svým partnerům zase nabídne program PartnerReady, který se má zaměřit na čtyři hlavní oblastí, konkrétně na: a) přechod podniků na hybridní infrastrukturu spoléhající na cloud, b) ochranu digitálních podniků se velkým důrazem na zabezpečení, c) posílení schopností podniků využívat data prostřednictvím řešení pro analýzu velkých dat a d) zvýšení produktivity na pracovišti s důrazem na mobilitu.

PartnerReady má partnerům usnadnit dosažení nejvyšší úrovně Platinum. Zatímco dříve museli kvůli „platině“ docílit úrovně Gold v oblastech serverů, úložišť, sítí a služeb, nyní budou pevně dané pouze první tři oblasti a čtvrtou si partner zvolí sám – na výběr budou sítě, cloud a automatizace. HP Enterprise dále počítá se zavedením platinové úrovně pro oblasti bezpečnosti a velkých dat.

Vzhledem k nedávné akvizici Aruba Networks přecházejí její partneři pod HP Enterprise. Společnost ještě rok nechá běžet partnerský program Aruby a následně jej spojí s PartnerReady. Partnerům Aruby budou uznány jejich certifikace a bude jim umožněno využívat partnerské výhody HP v oblasti sítí. 

Více o novém programu PartnerReady najdete v nadcházejících týdnech na webu partner.hpe.com.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Andres Rodriguez - Fotolia.com

Komentáře