Rudolf Urbánek se stane generálním ředitelem české a slovenské pobočky Microsoftu

Dosavadní ředitelka Biljana Weber odchází do západoveropského regionálního vedení a na její místo nastoupí Rudolf Urbánek, který naposledy působil jako výkonný ředitel podnikového segmentu u operátorů T-Mobile Czech Republic a Slovak Telecom.

Rudolf Urbánek se stane generálním ředitelem české a slovenské pobočky MicrosoftuČeská a slovenská pobočka společnosti Microsoft bude mít od 1. 3. 2018 nového generálního ředitele. Dosavadní šéfku Biljanu Weber, která odchází do vedení segmentu podnikových aplikací pro západní Evropu, po necelých pěti letech vystřídá Rudolf Urbánek.

Urbánek přichází po 16 letech působení v sesterských společnostech T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom. V posledních letech zodpovídal jako výkonný ředitel segmentu podnikových zákazníků pro český a slovenský trh za veškerou obchodní strategii v obou zemích.

V minulosti zodpovídal také například za obchodní integraci společností T-Mobile, GTS a T-Systems, řídil přechod T-Mobile Czech Republic k plně integrovanému ICT a telco operátorovi v podnikovém segmentu a podílel se na propojení českého a slovenského trhu v korporátním segmentu.

Urbánek v minulosti zastával různé pozice v obchodu a marketingu na Slovensku i v České republice. Vystudoval Ekonomickou univerzitu v Bratislavě. S manželkou a dvěma dětmi žije v Bratislavě, jeho vášní je sport, zejména lyžování, rád čte a cestuje.

Zdroj: Microsoft

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře