Rozšiřte svou nabídku o přístupové body Cisco pro segment SMB

Portfolio společnosti Cisco zahrnuje dvě řady přístupových bodů a extenderů, které jsou navrženy pro potřeby menších organizací, aniž by dělaly kompromisy ve výbavě a funkcích.

Rozšiřte svou nabídku o přístupové body Cisco pro segment SMBExpanze společnosti Cisco do segmentu malých a středních firem probíhá napříč celým portfoliem. Ani oblast bezdrátových produktů proto nemohla zůstat stranou a Cisco zde představilo dvě nové řady přístupových bodů (AP) určených právě pro SMB.

Série Cisco Business 100 v tuto chvíli zahrnuje dva modely AP a tři modely meshových extenderů podporujících standard 802.11ac Wave 2, zatímco vyšší řada Cisco Business 200 momentálně nabízí jeden AP s příslibem brzkého uvedení dalších.

Řady přístupových bodů pro SMB v nejbližších měsících doplníme o nové modely včetně access pointů s podporou Wi-Fi 6,“ doplňuje Zuzana Švecová, šéfka týmu architektů a specialistů Ciska pro český a slovenský trh.

Enterprise výbava pro SMB

Nové přístupové body pokryjí potřeby organizací od SOHO až po středně velké firmy. Nižší řada 100 byla navržena pro prostředí s maximálně 50 klienty a nižším zatížením, vyšší řada 200 si poradí s hustším provozem a zvládne až 250 připojených zařízení.

Obě řady podporují koncept meshových sítí a možnost rozšíření dosahu signálu pomocí extenderů. Zásadní funkcí je pak integrace řešení Cisco Umbrella přímo do AP, což přináší bezpečnostní prvky na okraj perimetru sítě. Napájení je možné výhradně přes PoE. 

Cisco pamatovalo také na správu – modely obou řad lze nastavit a ovládat pomocí aplikace Cisco Business Mobile, a to centrálně a na dálku. Koncový zákazník díky tomu mimo jiného může bez potíží svěřit správu sítě externímu partnerovi.

Další možnosti centrální a vzdálené správy zahrnují rozhraní Cisco Business Dashboard, dříve známe jako FindIT Network Manager, k dispozici je také správa přes webovou konzoli a možnost integrace správy SMB zařízení do nástroje Cisco DNA Center

Navzdory nadstandardní výbavě jsou tyto produkty cenově srovnatelné s konkurencí. Hlavním argumentem však je, že nabízejí to, co po čem menší organizace nejvíce volají – jednoduchost, přímočarost a snadnou správu,“ dodává Zuzana Švecová.

Proč zrovna Cisco?

Kromě výše uvedených vlastností je zde ještě několik argumentů, proč nabízet bezdrátová řešení z dílny Ciska, v čele s tím, že se jedná o lídra v networkingu, který v rámci expanze přenáší své know-how a technologie z vyšších segmentů do oblasti SMB.

Další výhodou je ucelené portfolio síťových řešení. Přístupové body Cisco Business si díky shodné architektuře velmi dobře rozumí se switchi Cisco Catalyst 1000 a dalšími switchi z řad 100, 200, 350 a 550, nemluvě o jednotné správě a podpoře ze strany výrobce.

Co té se týče, Cisco v rámci své expanze nabízí partnerům bonusy za akvizice nových zákazníků, nemluvě o plné obchodní a technické podpoře v rámci partnerského programu.

Pokud vás toto téma zaujalo, neváhejte se obrátit na autorizované distributory (Alef DistributionAT Computers a Tech Data) nebo přímo na obchodní tým Cisco Small vedený Zbyňkem Pakandlem prostřednictvím e-mailu small_cze@cisco.com.

Zdroj: Cisco
Úvodní foto: Cisco

Komentáře