Rozpad federace naruby - česká a slovenská pobočka Microsoftu se spojily do jedné

K 1. 7. vzniká nová organizace Microsoftu s názvem Microsoft Česká republika a Slovensko, která v sobě sloučí dosud samostatné pobočky v obou zemích. Česko-slovenský Microsoft povede dosavadní generální ředitelka české strany Biljana Weber.

Rozpad federace naruby - česká a slovenská pobočka Microsoftu se spojily do jednéČeská a slovenská pobočka Microsoftu se k 1. 7. 2016 spojují do jednoho celku. V novém vedení zasednou budou manažeři z obou zemí v čele s Biljanou Weber coby generální ředitelkou.

Markus Breyer, který dosud zastával pozici generálního ředitele Microsoftu pro Slovensko, bude nadále spolupracovat s novým vedením na vytvoření společné organizace. Následně převezme v rámci Microsoftu novou roli, která bude oznámena v blízké budoucnosti.

„Naším cílem je vytvořit silnější organizaci v obou zemích, které jsou si velmi blízké z kulturního, ekonomického i obchodního hlediska. Řada našich zákazníků působí v Česku i na Slovensku a naše spojení jim přinese nové příležitosti,“ vysvětlila Biljana Weber, novopečená generální ředitelka Microsoft Česká republika a Slovensko.

Spojením obou poboček vznikne firma s obratem blížícím se dvěma miliardám korun. Český Microsoft za poslední fiskální rok vykázal tržby ve výši 1,4 miliardy korun, zatímco slovenská pobočka utržila 18,56 milionů € (přibližně 503 milionů korun).

Zisk české pobočky v uplynulém roce činil 109,9 milionů korun, zisk slovenského Microsofu pak v přepočtu 28,75 milionů korun. Zatímco české i slovenské tržby rostly, zisk se v obou případech meziročně snížil.

Zdroj: Microsoft, Justice.cz, Zisk.sk

Úvodní foto: Microsoft, Wikimedia Commons

Komentáře