Rozdělení HP se blíží, společnost podala úřadům oficiální dokumentaci

Rozdělení současného Hewlett-Packardu na HP Inc., nabízející tiskárny a počítače, a HP Enterprise, nabízející podniková řešení a služby, nastane za čtyři měsíce. Rozdělení má oběma budoucím firmám pomoci zaměřit se na příslušné segmenty, zároveň však bude ročně stát necelou půlmiliardu dolarů.

Rozdělení HP se blíží, společnost podala úřadům oficiální dokumentaciSpolečnost Hewlett-Packard podnikla oficiální krok směrem k rozdělení na dvě firmy, když americké Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) zaslala příslušné „papíry“ pro novou společnost HP Enterprise.

Příslušný formulář je zajímavý, neboť obsahuje finanční výsledky divizí, které přejdou pod novou společnost. Díky tomu víme, že budoucí HP Enterprise v roce 2014 utržila 55,1 miliardy dolarů při zisku 1,6 miliardy dolarů, přičemž o rok dříve to bylo 57,4 miliardy, resp. 2,1 miliardy.

HP Enterprise bude od 1. 11. 2015 nabíze servery, úložiště, síťová řešení a podnikové služby současného HP. Společnost bude obchodovatelná na newyorské burze pod kódem HPE. Zbytek společnosti bude pokračovat pod oficiálním názvem HP Inc. abude nabízet tiskárny a počítače.

HP si od rozdělení slibuje možnost lepšího zaměření na konkrétní odvětví. CEO společnosti Meg Whitmanová uvedla, že je „více než kdy předtím přesvědčena“, že rozdělení dá vzniknout „dvěma vynikajícím společnostem, které budou mít dobrou pozici pro to, aby vítězily na trhu a přinášely hodnotu svým akcionářům.

Na druhou stanu, rozdělení bude pro HP nákladné. Mít dvě firmy mimo jiné znamená mít dvě centrály, dvojí management, dvojí personální oddělení a podobně. Náklady s tím spojené mají dosahovat až 450 milionů dolarů ročně, přičemž se budou dělit mezi obě nové společnosti.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: HP

Komentáře