Rohde & Schwarz kupuje podíl ve společnosti Lancom Systems

Převzetí podílů dvou stávajících akcionářů se Rohde & Schwarz stává součástí vlastnické struktury německého výrobce řešení pro síťovou infrastrukturu. Po vstupu nového investora se cílem Lancomu stává dosažení pozice předního hráče na evropském trhu.

Rohde & Schwarz kupuje podíl ve společnosti Lancom SystemsSpolečnost Lancom Systems, německý výrobce řešení síťových infrastruktur pro firemní zákazníky a veřejný sektor, získala nového akcionáře. Stala se jím společnost Rohde & Schwarz, která na základě schválení antimonopolními úřady v Německu odkoupí podíly dvou akcionářů, kteří z Lancomu odcházejí.

Konkrétně jde o finanční investory S-UBG AG Aachen a rodinnou investiční firmu. Skupinu vlastníků Lancomu tyto subjekty opustily po 14 letech. Zakladatel a výkonný ředitel společnosti Lancomu Ralf Koenzen, ředitel Stefan Herrlich a zakládající partner Carl-Thomas Epping si své akcie ponechají.

Společným cílem akcionářů je, aby se z firmy Lancom Systems stal přední evropský poskytovatel síťových infrastruktur LAN, WAN a WLAN. Klíčovou roli bude hrát nedávno zveřejněný vstup na trhy pro správu sítí na bázi cloudu v kombinaci s technologiemi softwarově definovaných sítí.

Lancom Systems od svého založení v roce 2002 dosahuje průměrného ročního růstu o 14 %. Firma zaměstnává kolem 270 lidí, především v sídle firmy ve Würselenu nedaleko města Cáchy.
Finanční podmínky a další detaily změny ve vlastnické struktuře nebyly zveřejněny.

Zdroj: Rohde & Schwarz

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře