Rockaway potvrdilo nákup e-shopů Mall a srovnávače Heureka za více než 5,4 miliardy korun

Internetové obchody Mall na trzích v České republice, Slovensku, Maďarsku, Polsku a Slovinsku spadající pod Netretail Holding a český a slovenský srovnávač Heureka společnosti Naspers OCS Czech Republic budou patřit investiční skupině Rockaway Capital.

Rockaway potvrdilo nákup e-shopů Mall a srovnávače Heureka za více než 5,4 miliardy korunJeště minulý týden všechny strany transakce – Rockaway a Naspers – první informace o akvizici e-tailu Mall a srovnávače Heureka mlčely, nebo jej popíraly.

O prodeji Netretail Holdingu včetně srovnávače Heureka informoval jako první Motejlek.com ve čtvrtek 22. 10. večer. Vít Endler, výkonný ředitel Mall.cz, zprávu dementoval slovy: „Nemohu vám tuto informaci potvrdit, jelikož se nezakládá na pravdě. Informace, které píše Motejlek.com, nejsou pravdivé.

Oficiálně nepotvrzenou zprávu, že Rockaway Davida Havrlanta s krytím Daniela Křetínského a Patrika Tkáče kupuje Mall.cz a Heureku, v ten den vydala také E15.

V pondělí 26. 10. ráno již Michaela Papežová, PR & communications manager Rockaway, rozeslala oznámení, ve kterém potvrzuje dohodu o uzavření smlouvy o převodu 100% podílu ve společnosti Netretail Holding a firmě Naspers OCS Czech Republic. Dokončení transakce je podmíněno souhlasem regulátora.

Za obě společnosti zaplatí investiční skupina Rockaway Jakuba Havrlanta přes 200 milionů eur (přibližně 5,4 miliardy korun). Financování zajistili Daniel Křetínský, Patrik Tkáč a společnost PPF.

Nejsilnější hráč v české e-commerce?

Pro Rockaway je e-commerce strategickou oblastí. Prostřednictvím E-Commerce Holdingu zastřešuje řadu e-shopů (Vivantis, Sporty.cz, Krasa.cz, Parfemy.cz, Snowboards.cz, Kolonial a další), kterou stále rozšiřuje. V létě Rockaway skrze E-Commerce Holding odkoupilo více než třetinový podíl v CZC.cz.

Skupina tak díky akvizici Netretail Holdingu pravděpodobně překoná v obratu i největší český e-shop Alza.cz. Akvizice jednoznačně potvrzuje její apetit stát se hlavním hráčem v e-commerce ve střední Evropě.

Mall i Heureka jsou úspěšné společnosti, které skvěle rozvinou naše stávající aktivity na poli e-commerce. Máme díky tomu před sebou příležitost, jak během velmi krátké doby atakovat obrat 1 miliardu Euro a obsadit pozici e-commerce lídra v regionu Střední Evropy,“ uvedl v oznámení Jakub Havrlant, CEO Rockaway.

Zdroj: Rockaway, Motejlek.com, E15
Úvodní foto: Rockaway, Mall, Heureka

Komentáře