Riverbed kupuje Xirrus a jeho bezdrátová řešení, chce expandovat svůj ekosystém

Další akvizice v oblasti podnikových bezdrátových sítí se tentokrát dotkla společnosti Xirrus. Nový majitel v podobě Riverbed Technology chce použít její hardware k rozšíření svého ekosystému.

Riverbed kupuje Xirrus a jeho bezdrátová řešení, chce expandovat svůj ekosystémSpolečnot Riverbed Technology oznámila svůj záměr převzít výrobce Wi-Fi zařízení Xirrus za blíže nespecifikovanou částku. Akvizice by měla být dokončena ještě do konce tohoto měsíce.

Riverbed se primárně zabývání vývojem softwarově definovaných řešení pro správu sítí a koupí výrobce bezdrátového hardwaru chce rozšířit svůj ekosystém o další segment a nabídnout podnikovým zákazníkům ucelené síťové řešení.

CEO Riverbedu Jerry Kennelly je přesvědčen, že díky akvizici bude jeho společnost schopna pomoci firmám, které mají potíže „uhlídat“ stále komplexnější sítě a musejí se vypořádat s cloudem, mobilitou a digitálními iniciativami.

Riverbed oznámil, že bude pokračovat v prodeji zařízení značky Xirrus prostřednictvím své partnerské sítě. Akvizicí se zařadil po bok dalších výrobců, kteří v posledních letech posilovali v oblasti bezdrátových sítí – zmiňme například HPE a jeho akvizici Aruby nebo hned dvojí prodej Ruckusu.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © bagpereira - Fotolia.com

Komentáře