René Kubů je ředitelem pro veřejnou správu v Microsoftu v ČR a SR

Původní ředitel divize David Frantík se přesouvá do regionu CEE.

René Kubů je ředitelem pro veřejnou správu v Microsoftu v ČR a SRRené Kubů se k 1. červenci 2017 stal obchodním ředitelem pro sektor veřejné správy pro Českou republiku a Slovensko ve společnosti Microsoft.

Dosavadní šéf této divize, David Frantík, přebírá řízení obchodních aktivit pro veřejnou správu ve střední a východní Evropě.

René Kubů nastoupil do Microsoftu v březnu 2016 jako ředitel pro obchodní strategii s cílem podpořit implementaci strategických priorit v oblasti transformace do cloudu a rozvoj projektů digitální transformace pro jednotlivá průmyslová odvětví.

V roli ředitele pro veřejnou správu bude zodpovídat za rozvoj spolupráce a obchodních příležitostí v sektoru státní správy, samosprávy, zdravotnictví a školství.

Předtím pracoval téměř 20 let ve společnosti Avery Dennison, naposledy jako obchodní ředitel pro východní Evropu a Rusko. Vystudoval Provozně ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity a je držitelem ocenění Leadership Excellence Award 2004 a 2012.

René je ženatý a má tři syny. Ve volném čase se věnuje zejména rodině,  ale také cestování karavanem a ježdění na motorce.

David Frantík se po pěti letech vedení segmentu veřejné správy v českém a poslední rok také slovenském Microsoftu přesouvá na pozici ředitele pro rozvoj obchodu ve veřejné správě pro střední a východní Evropu (CEE).

Jeho hlavním úkolem bude ve spolupráci s týmy v jednotlivých pobočkách urychlit digitální transformaci v tomto segmentu, posílit růst cloudu a zvýšit spokojenost zákazníků.

David Frantík pracuje v Microsoftu od října 2004. Od srpna 2008 vedl divizi podnikových řešení Microsoft Dynamics. Před příchodem do Microsoftu působil ve vedoucích pozicích společností IBM Business Consulting Services, PricewaterhouseCoopers a Integrated Control Systems.

Vystudoval Vysoké učení technické v Brně, obor přístrojová, regulační a automatizační technika. Je ženatý a má dvě děti. Ve volném čase lyžuje, věnuje se horské turistice, hudbě a literatuře.

Zdroj: Microsoft
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře