Red Hatu stouply tržby o 15 %, firma v prvním kvartálu uzavřela obchod za 15 milionů dolarů

Celkové výnosy za první kvartál fiskálního roku 2020 dosáhly 934 milionů dolarů. Výnosy v oblasti aplikací a předplatného se zvýšily o 24 %, výnosy za školení a služby stouply o 14 %.

Red Hatu stouply tržby o 15 %, firma v prvním kvartálu uzavřela obchod za 15 milionů dolarůSpolečnost Red Hat oznámila finanční výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2020, které skončilo 31. 5. 2020. Celkové výnosy ve sledovaném období vykázaly meziroční nárůst o 15 % na 934 milionů dolarů.

Výnosy v oblasti vývoje aplikací a předplatného dalších rozvíjejících se technologií stouply o 24 % na 235 milionů, výnosy za školení a služby vyrostly o 14 % na 119 milionů dolarů.

Zájem zákazníků o naše technologie dokládá i rekordní návštěvnost konference Red Hat Summit,“ vysvětluje James Whitehurst, výkonný ředitel společnosti Red Hat. „Zde jsme oznámili i všeobecnou dostupnost systémů Red Hat Enterprise Linux 8 a OpenShift 4.

Whitehurst dodává, že zájem zákazníků byl patrný nejen na konferenci samotné, ale že se projevil i v prvním čtvrtletí, kdy v případě systému OpenShift 4 zaznamenala společnost nárůst o více než 90 nových zákazníků.

Více uzavřených obchodů nad 5 milionů dolarů

Eric Shander, výkonný viceprezident a finanční ředitel Red Hatu, uvedl, že společnost ve sledovaném období zdvojnásobila počet uzavřených obchodů nad 5 milionů dolarů a zaznamenala 15% čtvrtletní nárůst obchodů nad 1 milion dolarů.

Mnohé z těchto obchodů obsahovaly nově vznikající technologie, včetně prodeje řešení OpenStack za více než 5 milionů dolarů a našeho největšího obchodního případu v oblasti úložných a hyperkonvergovaných řešení za více než 15 milionů dolarů,“ upřesňuje Shander.

Zdroj: Red Hat

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře