Red Hat zvyšuje tempo růstu díky moderním řešením

Společnost ve svém druhém fiskálním čtvrtletí zaznamenala meziroční nárůst obratu o 21 % a navázala tak na úspěšný vstup do letošního roku, kdy rostla o 19 %. Za dobrými výsledky stál růst poptávky po moderních řešeních pro vývoj aplikací.

Red Hat zvyšuje tempo růstu díky moderním řešenímSpolečnost Red Hat má za sebou další úspěšný kvartál. Ve druhém čtvrtletí fiskálního roku 2018, které skončilo ke 31. 8. 2017, Red Hat zaznamenal 21% meziroční nárůst obratu na 723 milionů dolarů a výrazný růst čistého zisku z 59 na 97 milionů dolarů.

O solidní výsledky se postaral především růst předplatného řešení z oblasti vývoje aplikací a dalších nových technologií, který se meziročně zvýšil o 44 % na 150 milionů dolarů. Rostla však i tradiční oblast infrastruktury, byť „jen“ o 14 %.

Za zvýšením tempa růstu v prvním pololetí stála silná poptávka po našich technologiích, které podporují hybridní cloud computing,“ uvedl CEO společnosti Jim Whitehurst s tím, že zákazníci nacházejí v Red Hatu silného partnera pro modernizaci svých aplikací i infrastruktury.

Zdroj: Red Hat

Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře