Red Hat vstoupil do nového fiskálního roku 17% navýšením tržeb

Red Hatu v prvním fiskálním čtvrtletí mírně poklesl čistý zisk. V ostatních ukazatelích však dosáhl dvouciferného růstu a uzavřel rekordní počet smluv nad milion dolarů.

Red Hat vstoupil do nového fiskálního roku 17% navýšením tržebSpolečnost Red Hat oznámila kromě akvizice eNovance i své hospodářské výsledky za první kvartál svého fiskálního roku 2015. V období, které skončilo k 31. 5. 2014, dosáhl Red Hat tržeb ve výši 424 milionů dolarů, o 17 % vyšších než ve stejném období předchozího roku.

Příjmy z předplatného dosáhly 372 milionů, což představuje 18% meziroční navýšení. Čistý zisk dosáhl 38 milionů dolarů, o 2 miliony méně ve srovnání s loňským prvním kvartálem.

Náš globální prodejní tým pokračoval v prvním kvartálu ve vysokém výkonu, což vedlo k dvoucifernému růstu ve všech regionech. Tyto výsledky, spolu s cross-sellingem našeho rozšířeného portfolia, vedly k nárůstu předplatného o 18 % a provozního cash flow o 16 %, což jsou v obou případech výsledky nad očekávání,“ uvedl CFO Red Hatu Charlie Peters.

CEO společnosti Jim Whitehurst v tiskovém prohlášení dodal, že Red Hat v prvním čtvrtletí uzavřel rekordní počet smluv v hodnotě přesahující 1 milion dolarů.

Red Hat se pyšní tím, že mezi jeho zákazníky patří 94 % společností v žebříčku Fortune 500 a 90 % v žebříčku Fortune Global 500.

Zdroj: Red Hat
Úvodní foto: © NAN - Fotolia.com

Komentáře