Red Hat v roce 2018 zvýšil tržby o 15 % na 3,4 miliardy dolarů, rostou cloudové technologie

Výnosy z předplatného se ve fiskálním roce 2019 vyšplhaly na 2,9 miliardy dolarů a představovaly tak 88 % celkových výnosů Red Hatu. Nejvíc rostlo předplatné v oblasti vývoje aplikací a dalších nových technologií.

Red Hat v roce 2018 zvýšil tržby o 15 % na 3,4 miliardy dolarů, rostou cloudové technologieSpolečnost Red Hat zveřejnila své finanční výsledky za fiskální rok 2019 a jeho poslední čtvrtletí, které skončilo 28. 2. 2019. Celkové výnosy za čtvrtý kvartál činily 879 milionů dolarů, meziroční nárůst o 14 %. Za celý rok se výnosy zvedly o 15 % na 3,4 miliardy dolarů.

Největší část opět tvořily výnosy z předplatného, které za uplynulý fiskální rok stouply o 15 % na 2,9 miliardy dolarů. Výnosy z předplatného ve sledovaném období tedy představovaly 88 % celkových výnosů.

Nejvýznamnější růst zaznamenal segment předplatného v oblasti vývoje aplikací a dalších nových technologií, meziročně o 31 %. Výnosy z předplatného v oblasti infrastruktury za celý fiskální rok vzrostly o 9 %.

Podniky se i nadále přesouvají do hybridních cloudových prostředí, což přispívá k silnému růstu v oblasti cloudových technologií Red Hat,“ řekl James Whitehurst, prezident a výkonný ředitel společnosti Red Hat.

Ve fiskálním roce 2019 jsme i nadále posilovali strategické vztahy s podnikovými organizacemi, což dokládá trvalý růst velkých smluv,“ doplnil Eric Shander, výkonný viceprezident a finanční ředitel Red Hatu.

Shander upřesnil, že počet smluv v hodnotě nad 1 milion dolarů meziročně vyrostl o 17 %, a to i přes menší počet velkých obnovených smluv ve fiskálním roce 2019.

Zdroj: Red Hat

Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře