Red Hat v Brně otevřel budovu pro až 350 zaměstnanců

Společnost Red Hat otevřela své třetí kancelářskou budovu, která se nachází v Technologickém parku Brno. Nové prostory umožní společnosti rozšířit vývojové centrum až o 350 zaměstnanců (foto uvnitř).

Red Hat v Brně otevřel budovu pro až 350 zaměstnancůZdroj: PRAM Consulting Zdroj: PRAM Consulting

Red Hat, který letos slaví deset let působnosti v České republice, otevřel v Brně novou budovu. Je situována nedaleko již existujících prostor Red Hatu v Brně, nabídne dalších přibližně 3 800 m2 plochy.

Společnost Red Hat poprvé expandovala v Brně v říjnu 2012. V současnosti Red Hat v Česku zaměstnává 600 lidí.

Ve výzkumném a vývojovém centru v Brně pracuje největší tým inženýrů na světě, kteří se podílejí na vývoji technologií Red Hat.

Univerzity jako cenný zdroj lidí

Brněnská pobočka Red Hatu je napojená na lokální univerzity, jako jsou Vysoké učení technické a Masarykova univerzita, což umožňuje studentům podílet se na výzkumných projektech.

V posledních několika letech měl Red Hat zdvojnásobit investice do podpory spolupráce s vysokými školami, přičemž na projektech dnes participuje přibližně 90 studentů.

Expanze naší společnosti v Brně významně přispívá k rozvoji produktů Red Hatu v celosvětovém měřítku. Kombinace výjimečných talentů a spolupráce s vysokými školami spolu s propojením s open source komunitami patří mezi naše hlavní priority,“ uvedl v oznámení Radovan Musil, ředitel vývojového centra Red Hat v Brně.

Zdroj: Red Hat
Galerie

Úvodní foto: PRAM Consulting

Komentáře