Red Hat rozšiřuje svůj cloudový partnerský program i na poskytovatele služeb

Nová podoba programu cílí i na poskytovatele služeb a zahrnuje širší podporu i nabídku řešení.

Red Hat rozšiřuje svůj cloudový partnerský program i na poskytovatele služebSpolečnost Red Hat oznámila rozšíření svého partnerského programu pro certifikované poskytovatele. Podstatu nové podoby nejlépe vystihuje název – dřívější Certified Cloud Provider se mění na Certified Cloud and Service Provider. Program totiž nově pamatuje i na poskytovatele služeb.

Viceprezident Red Hatu pro partnery a aliance Mark Enzweiler ke změně uvedl, že v době, kdy se cloudový model rozšiřuje na soukromý cloud, kontejnerovou linuxovou infrastrukturu nebo řešení typu PaaS (platforma jako služba), je zapotřebí vyšší flexibility při pomoci partnerům.

Tato flexibilita má být obsažena v širší podpoře, kterou bude Red Hat partnerům poskytovat, ale především v širší nabídce řešení, která mohou rámci nové podoby programu prodávat - patří sem například Enterprise Linux, Enterprise Linux for SAP HANA, OpenShift, Enterprise Linux OpenStack Platform, middleware JBoss nebo úložná řešení Gluster Storage.

Certifikaci mohou partneři Red Hatu získat poté, co společnosti prokáží schopnost poskytovat bezpečné, škálovatelné, podporované a konzistentní prostředí pro podnikový cloud.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře