Red Hat posiluje v oblasti hybridního cloudu akvizicí CoreOS

Díky převzetí svého dlouholetého partnera získá Red Hat přístup k platformě Tectonic a kontejnerovému řešení Quay, které chce integrovat se svým existujícím portfoliem řešení pro vývoj moderních aplikací.

Red Hat posiluje v oblasti hybridního cloudu akvizicí CoreOSSpolečnost Red Hat oznámila akvizici firmy CoreOS s cílem posílit svou pozici v oblasti hybridního cloudu a multicloudu. Transakce v hodnotě 250 milionů dolarů navazuje na dlouholeté partnerství obou společností a měla by být završena v nejbližších dnech.

Hlavními důvody akvizice jsou platforma Tectonic, která představující komerční distribuci kombinovaných stacků Kubernetes a CoreOS, a kontejnerové řešení CoreOS Quay. Red Hat chce tyto prostředky zkombinovat s vlastními řešeními.

Výsledkem má být posílení hybridní cloudové platformy Red Hatu určené pro vývoj moderních apliací. Vizí společnosti je umožnit zákazníkům vyvinout jakoukoliv aplikaci a nasadit ji v libovolném prostředí s flexibilitou vyplývající z otevřeného softwaru.

Nadcházející éra technologií bude postavena na kontejnerovaných aplikacích fungujících napříč hybridními a multicloudovými prostředími včetně fyzických, virtuálních, soukromých i veřejných platforem,“ uvedl prezident Red Hatu Paul Cormier.

Cormier věří, že Kubernetes a Linux budou srdcem této transformace, přičemž společnost CoreOS podle něj výrazně přispěla k tomu, aby byl Kubernetes na trhu dostupný v podobě řešení na podnikové úrovni.

Zdroj: Red Hat

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře