Red Hat posílí svou nabídku OpenStacku akvizicí společnosti eNovance

Red Hat kupuje společnost, která významně přispěla k vývoji platformy OpenStack a dokonce mu pomáhala s vytvořením vlastní distribuce tohoto produktu.

Red Hat posílí svou nabídku OpenStacku akvizicí společnosti eNovanceSpolečnost Red Hat oznámila akvizici společnosti eNovance, poskytující integrační služby, ale především disponující dlouholetými zkušenostmi s instalací a správou platformy OpenStack, produktem Red Hatu. Ten díky know-how eNovance posílí své portfolio a svou vlastní distribuci Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform.

Akvizice přišla v pro Red Hat důležitou chvíli. Společnost chce na OpenStacku postavit celou hlavní linii svého podnikového open-source softwaru. Podle analytiků z 451 Research pak mají tržby z používání OpenStack již v roce 2015 překročit 1 miliardu dolarů.

Red Hat uvádí, že eNovance přispěla jedním z největších dílů k vývoji OpenStacku. Vývojáři této společnosti dokonce pomáhali Red Hatu s jeho vlastní distribucí. Nyní se stanou přímo součástí výrobce této platformy.

Red Hat zaplatí za eNovance 50 milionů eur v hotovosti a 20 milionů v akciích. Obchod by měl být uzavřen ještě v průběhu července.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Red Hat, eNovance

Komentáře