Red Hat pokračuje v silném růstu, během letních měsíců si polepšil o 14 %

Specialista na otevřený software si může udělat další zářez na pažbě. I ve druhém kvartálu svého fiskálního roku dosáhl dvouciferného růstu a navíc jej může těšit téměř třetinový nárůst předplatného u nových, perspektivních technologií.

Red Hat pokračuje v silném růstu, během letních měsíců si polepšil o 14 %Společnost Red Hat oznámila výsledky svého hospodaření za druhé čtvrtletí svého fiskálního roku 2019, které skončilo k posledním srpnu 2018. Během tohoto období dosáhl Red Hat meziročního nárůstu příjmů o 14 % na 823 milionů dolarů.

Příjmy z předplatného za druhé čtvrtletí činily 723 milionů dolarů, což představuje meziroční nárůst o 13 % a zároveň také 88 % celkového obratu. Čistý zisk za sledované období pak činil 87 milionů dolarů, o 10 milionů méně než o rok dříve.

Příjmy z předplatného týkajícího se cloudové infrastruktury narostly o 8 % na 527 milionů dolarů, zatímco příjmy z předplatného řešení pro vývoj aplikací a dalších nových technologií se zvýšily o výrazných 31 % na 196 milionů dolarů.

Zákazníci i nadále upřednostňují iniciativy zaměřené na digitální transformaci a využívají naších hybridních cloudových technologií k modernizaci svých aplikací a zvyšování účinnosti a efektivity podnikání,“ uvedl prezident Red Hatu Jim Whitehurst.

Náš strategický význam mezi zákazníky posílil díky rozšíření portfolia technologií, o čemž ve druhém čtvrtletí svědčí množství zakázek v hodnotě přes pět milionů dolarů s více než dvojnásobným meziročním nárůstem,“ dodal Whitehurst.

Zdroj: Red Hat

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře