Red Hat podporuje rozvoj průmyslu 4.0, připojuje se k Otevřené výrobní platformě

V rámci OMP Red Hat poskytne své odborné znalosti v oblasti open source a otevřených standardů s cílem urychlit digitalizaci ve výrobě.

Red Hat podporuje rozvoj průmyslu 4.0, připojuje se k Otevřené výrobní platforměSpolečnost Red Hat oznámila, že se připojila k iniciativě Otevřené výrobní platformy (Open Manufacturing Platform; OMP). Cílem je dosáhnout konzistentní standardizace, která je klíčová pro průmysl 4.0 a digitalizaci produkce.

Red Hat plánuje podnítit inovace ve výrobě a celém hodnotovém řetězci s využitím otevřených standardů pro posílení interoperability, řešení nezávislých na platformě a odbourání bariér v přístupu k datům.

Společnost se zároveň zapojí do pracovních skupin Konektivita v IoT a Referenční architektura pro IoT, v nichž se mimo jiné bude zaměřovat na propojení IoT zařízení a strojů s cloudem, což pomůže digitalizovat výrobní linky a vylepšit cloudové IoT aplikace.

OMP byla založena v roce 2019 skupinou BMW a Microsoftem a rozrostla se kolem vedoucích průmyslových podniků jako Anheuser-Busch InBev, Bosch, ZF Friedrichshafen, Siemens Healthineers, PWC, Accenture a dalších.

Zdroj: Red Hat

Úvodní foto: © frenta - Fotolia.com

Komentáře