Red Hat oznámil 14% růst obratu a nové partnerství se Samsungem

Oznámená spolupráce Red Hatu a Samsungu v oblasti podnikové mobility velmi připomíná partnerství Applu a IBM. Podle představitelů Red Hatu a Samsungu však bude mít jejich spolupráce větší přesah a nebude se omezovat pouze na zařízení od Samsungu a operační systém Android.

Red Hat oznámil 14% růst obratu a nové partnerství se SamsungemSpolečnost Red Hat oznámila výsledky svého hospodaření za první kvartál svého fiskálního roku 2016. V období, které skončilo k 31. 5. dosáhl Red Hat obratu ve výši 481 milionů dolarů, což je o 14 % více, než kolik utržil za stejné období předchozího roku.

Spolu s obratem rostly i další ukazatele. Provozní zisk dosáhl částky 71 milionů dolarů, což představuje meziroční nárůst o 39 %. Čistý zisk pak vyrostl z loňských 38 milionů dolarů na 48 milionů.

Do podniků se Samsungem

Red Hat zároveň oznámil uzavření nového partnerství se Samsungem. Účelem této spolupráce bude budování řešení v oblasti podnikové mobility prostřednictvím podnikových aplikací, vývojářského ekosystému a společné prodejní strategie.

Koncept je velmi podobný v loni oznámenému partnerství Applu a IBM , rozsah spolupráce Red Hatu a Samsungu však má být ještě větší. Zřejmě hlavním rozdílem mezi oběma aliancemi je důraz na individuální řešení pro každého klienta, který plánují Red Hat se Samsungem. V důsledku toho tato řešení nebudou nutně omezena na zařízení od Samsungu a operační systém Android.

Aplikace, jakkoliv budou zpočátku prioritou, mají v dlouhodobém hledisku posloužit k tomu, aby předvedly možnosti portfolia vzniklého spoluprací obou firem a dovedly zákazníky k nákupu služeb, ať už půjde o správu mobilních zařízení, zabezpečení a další.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře