Red Hat opět hlásí silný růst, v prvním kvartálu si polepšil meziročně o 20 %

Společnosti se v jejím prvním fiskálním kvartálu dařilo jako v oblasti předplatného, tak v oblasti služeb týkajících se technologií OpenShift. Red Hatu se očividně vyplácí sázka na hybridní cloudovou infrastruktura a linuxové kontejnery.

Red Hat opět hlásí silný růst, v prvním kvartálu si polepšil meziročně o 20 %Společnost Red Hat oznámila své finanční výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2019, které skončilo ke 31. 5 2018. Za toto období firma dosáhla výnosů ve výši 814 milionů dolarů, což představuje meziroční nárůst o 20 %.

Výnosy z předplatného za první čtvrtletí činily 712 milionů dolarů, což představuje 19% meziroční nárůst. Předplatné tak v prvním kvartálu tvořilo 87 % celkových příjmů společnosti, která pokračuje v posunu směrem k hybridní cloudové architektuře.

Čtvrtletní výnosy z předplatného týkajícího se cloudové infrastruktury dosáhly 522 milionů dolarů, což představuje 14% meziroční nárůst. Výnosy z předplatného z vývoje aplikací a dalších nových technologií pak narosttly o 37 0 na 189 milionů dolarů.

CEO společnosti Jim Whitehurst dodal, že v souvislosti modernizací aplikací v linuxových kontejnerech pozoruje Red Hat silný nárůst příjmů také z prodeje služeb týkajících se technologií OpenShift.

Zdroj: Red Hat

Úvodní foto: © Jan Prchal - Fotolia.com

Komentáře