Red Hat ohlásil RHEL 7 jako platformu podporující hybridní cloud

Red Hat oznámil všeobecnou dostupnost nejnovější verze své vlajkové platformy Red Hat Enterprise Linux 7 (RHEL 7). Ta má být základem pro otevřený hybridní cloud a podnikové procesy v konvergované infrastruktuře.

Red Hat ohlásil RHEL 7 jako platformu podporující hybridní cloud
Nový systém RHEL 7 je podle Red Hatu postavený tak, aby vyhověl požadavkům moderních datových center i požadavkům informačních technologií nové generace. Má tak být vhodnou platformou pro celou podnikovou informační architekturu od aplikačních kontejnerů až po cloudové služby.

Red Hat doslova říká: „Zákazníci tak mohou v rámci otevřeného hybridního cloudu těžit z podpory linuxových kontejnerů i velkých dat – napříč fyzickými systémy, virtuálními stroji i cloudy.“

Součástí nového OS je podpora rychlé distribuce aplikací prostřednictvím „bezpečných, lehkých kontejnerů“ i škálovatelná infrastruktura s vylepšenými souborovými systémy.

RHEL 7 má nabídnout vylepšení vývoje aplikací, distribuce, přenositelnosti a izolovanosti prostřednictvím linuxových kontejnerů včetně podpory projektu Docker. K dispozici jsou ve fyzických, virtuálních i cloudových prostředích.

Vylepšená izolace aplikací a zabezpečení uplatňované prostřednictvím kontejnerů umožňuje ochranu jak proti neúmyslnému narušení, tak i proti cíleným škodlivým útokům, uvádí Red Hat.

Souborový systém byl zdokonalen a využívá XFS jako implicitní souborový systém škálovatelný až do celkové kapacity 500 TB.

Přímá podpora pro Microsoft Active Directory umožňuje bezpečně přistupovat k doménám s Microsoft Windows i Red Hat Enterprise Linux.

Platforma byla dále rozšířena o výkonná a bezpečná aplikační prostředí, vývojové a distribuční nástroje a nástroje pro řešení problémů.

Mezi hlavní nové funkce patří nový standard systemd pro správu procesů, služeb, bezpečnosti a dalších zdrojů. Vestavěné výkonnostní profily, podpora ladění a nástroje pak umožňují zvyšování výkonu a podporují škálovatelnost.

Jednotná správa nástrojů a standardizovaný framework pro správu včetně podpory OpenLMI má umožnit efektivnější administraci a konfiguraci systému.

Zdroj: Red Hat
Úvodní foto: Red Hat

Komentáře