Red Hat na podzim vyrostl o silných 22 %

Společnost má za sebou další úspěšný kvartál, ve kterém dosáhla meziročního nárůstu obratu o více než pětinu. Ještě silněji pak rostla v nových segmentech, jako jsou řešení podporující vývoj aplikací a další.

Red Hat na podzim vyrostl o silných 22 %Společnost Red Hat se pochlubila výsledky svého hospodaření za třetí fiskální kvartál, který skončil ke 30. 11. 2017. Ve sledovaném období Red Hat vykázal silný 22% nárůst obratu na 748 milionů dolarů a čistý zisk ve výši 101 milionů.

Výrazná většina (88 %) příjmů Red Hatu pocházela z předplatného, přičemž obrat v této oblasti se ve sledovaném kvartálu zvedl o 21 %. Většina předplatného (495 z celkových 657 milionů) pocházela z řešení pro infrastrukturu.

Zatímco v tomto tradičnějším segmentu Red Hat vyrostl „pouze“ o 15 %, progresivnější řešení pro vývoj aplikací a další novější technologie zaznamenaly nárůst příjmů o 44 % na 162 milionů dolarů.

Red Hat v komentáři k výsledkům vyzdvihl také 30% zvýšení příjmů ze zakázek, jejichž hodnota převyšovala 1 milion dolarů, což podle společnosti dosvědčuje posilování její strategické pozice v oblasti podnikového IT.

Zdroj: Red Hat

Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře