Red Hat má za sebou další silný rok, jeho příjmy se zvýšily o 21 %

Nárůst výnosů o pětinu na bezmála 3 miliardy dolarů a výrazné zvýšení obchodů v hodnotě nad 1 milion. Tak lze shrnout další úspěšný fiskální rok společnosti Red Hat, který skončil přesně před měsícem.

Red Hat má za sebou další silný rok, jeho příjmy se zvýšily o 21 %Společnost Red Hat oznámila své finanční výsledky za fiskální rok 2018 a jeho poslední čtvrtletí, který skončily ke 28. 2. 2018. Celkové výnosy za čtvrté čtvrtletí činily 772 milionů dolarů, což představuje 23% meziroční nárůst. Za celý rok se pak výnosy zvedly o 21 % na 2,9 miliardy dolarů.

Největší tvořily výnosy z předplatného, které ve čtvrtém kvartálu vyrostly meziročně o 22 % na 683 milionů a za celý fiskální rok se zvýšily o 21 % na 2,6 miliardy dolarů. Počet smluv v hodnotě nad 1 milion dolarů vyrostl meziročně o 50 % .

Věříme, že celkové nedokončené operace i pokračující poptávka po našich technologiích nám umožní zajistit výrazný růst ve fiskálním roce 2019,“ uvedl k výsledkům výkonný viceprezident a finanční ředitel společnosti Eric Shander.

Zdroj: Red Hat

Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře