Red Hat kupuje Ansible a jeho řešení pro zjednodušení správy hybridního cloudu

Akvizice má Red Hatu pomoci bourat překážky, které stojí v cestě automatizaci informačních technologií. Transakce má být dokončena ještě tento měsíc.

Red Hat kupuje Ansible a jeho řešení pro zjednodušení správy hybridního clouduSpolečnost Red Hat oznámila, že podepsala konečnou smlouvu o akvizici společnosti Ansible, poskytovatele řešení pro automatizaci informačních technologií.

Spojení řešení vyvinutých Ansible se stávající nabídkou řešení pro správu IT od Red Hatu má zákazníkům přinést jednodušší a levnější zavádění a správu cloudových i tradičních aplikací v prostředí hybridních cloudů.

Jednoduchý přístup Ansible, který podle Red Hatu nevyžaduje specialisty ani speciální programovací dovednosti, má pomoci odstranit jedny z nejvýznamnějších překážek automatizace  IT. Zařazením řešení od společnosti Ansible do své nabídky produktů ke správě hybridních cloudů chce Red Hat pomoci zákazníkům:

Po akvizici společnosti Ansible bude řešení Red Hatu pro správu open source hybridních cloudů a IT obsahovat:

  • Red Hat CloudForms, otevřenou platformu pro správu, řízení a kontrolu dodržování zásad napříč hybridními cloudy, která umožňuje jejich provoz a správu zdrojů vlastními silami i využití sjednaných kapacit, měření a vyúčtování.

  • Red Hat Satellite, řešení pro správu životního cyklu infrastruktury, které umožňuje instalaci a správu systémů a jejich konfigurace, s integrovanou funkcí automatické opravy provozních odchylek a chyb a funkcí auditu.

  • Ansible a Ansible Tower, platformu k automatizaci IT a DevOps procesů, která zjednodušuje zavádění víceúrovňových aplikací a automatizaci IT napříč hybridními cloudy.

Očekává se, že transakce bude dokončena v říjnu 2015. Hodnota avizice nebyla specifikována.

Zdroj: Red Hat
Úvodní foto: Red Hat, Ansible

Komentáře