Red Hat hlásí 18% růst příjmů za první čtvrtletí

Ve čtvrtletí, které skočilo k poslednímu květnu, Red Hat utržil celkem 568 milionů dolarů, což je téměř o pětinu více než před rokem. Společnosti se dařilo výrazně navýšit příjmy z nových technologií.

Red Hat hlásí 18% růst příjmů za první čtvrtletíSpolečnost Red Hat oznámila finanční výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2017, které skončilo 31. 5. 2016. Celkové příjmy činily 568 milionů dolarů, což představuje 18% meziroční nárůst. Provozní zisk dosáhl 75 milionů dolarů a čistý zisk pak 61 milionů.

Čtvrtletní příjmy z předplatného činily 502 miliónů dolarů, což představuje meziroční nárůst taktéž o 18 %. Celkem 98 milionů dolarů přineslo předplatné v oblasti vývoje aplikací a dalších nových technologií činily. Tento konkrétní příjem se meziročně zvýšil o 39 %.

První čtvrtletí představuje velmi úspěšný start do fiskálního roku 2017. O dynamičnosti našeho podnikání svědčí i rekordní počet uzavřených obchodů – v prvním čtvrtletí jich bylo více než 1 milion, což představuje meziroční nárůst o 50 %,“ uvedl Frank Calderoni, výkonný viceprezident, provozní a finanční ředitel Red Hatu.

Zdroj: Red Hat

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře