Red Hat dál cílí na Kubernetes, plánuje převzít společnost StackRox

Akvizicí Red Hat dále rozšíří své vedoucí postavení v oblasti zabezpečení a přidá doplňkové funkce StackRox k posílení integrovaného zabezpečení v rámci svého otevřeného hybridního cloudového portfolia.

Red Hat dál cílí na Kubernetes, plánuje převzít společnost StackRoxSpolečnost Red Hat oznámila, že má v úmyslu koupit StackRox, jenž působí v oblasti bezpečnosti pro kontejnery a Kubernetes. Finanční podmínky dohody nebyly zveřejněny, uzavření transakce se očekává v prvním čtvrtletí 2021.

Kubernetes podle Red Hatu představují základ pro aplikace navržené pro cloud. Integrací důležitých bezpečnostních funkcí pro Kubernetes od StackRox do OpenShiftu společnost dle svých slov posouvá svou vedoucí pozici na tomto rychle rostoucím trhu.

Výrobce tímto krokem zároveň rozšiřuje svou vizi jediné ucelené platformy, která umožňuje uživatelům vytvářet, nasazovat a bezpečně provozovat téměř jakoukoliv aplikaci napříč hybridním cloudem.

Kromě Red Hat OpenShift bude StackRox i nadále podporovat více platforem Kubernetes, včetně Amazon Elastic Kubernetes Service (EKS), Microsoft Azure Kubernetes Service (AKS) a Google Kubernetes Engine (GKE).

Zdroj: Red Hat

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře